סל הקניות ריק

מגזין

על ספרו של פרופ' חיים גורן: 'פני ים המלח: המסעות לחקר המקום הנמוך בעולם', הוצאת איתי בחור / ביקורת מאת ד"ר אביבית אגם-דאלי, מקור ראשון, מוסף שבת, כ"ו בשבט תשפ"ב, 28.1.22, עמ' 20.

התוכנית של ד"ר יצחק נוי הוקדשה הבוקר, 8 בינואר 2022, לספרו החדש של פרופ' חיים גורן, 'פני ים המלח: המסעות לחקר המקום הנמוך בעולם'. משתתפים המחבר, ד"ר יוסי ורדי ואיתי בחור.

הפקולטה לרפואה ע"ש רות וברוך רפפורט מתכבדת להזמינכם 

ליום העיון העשרים בהיסטוריה של מדעי הנוירולוגיה

שיתקיים ביום שלישי, ב׳ בשבט תשפ״ב, 4 בינואר 2022, בבניין הפקולטה לרפואה ע"ש רות וברוך רפפורט | באולם רות, רחוב עפרון 1, בת- גלים, חיפה

יום העיון יתקיים השנה גם באופן מקוון וישודר בערוץ ה- YOUTUBE של הטכניון ובדף ה- FACEBOOK של הפקולטה לרפואה לאחר הכנס

התוכנית:
09:45-09:15 התכנסות
09:45-00:10 ברכות
10:30-10:00 פרופ' רון ברקאי, אוניברסיטת ת"א: אנשי מערות, ציורי מערות ומצבי תודעה משתנים
11:00-10:30 גב' מריה קרוט, הטכניון: מה הטעם אומר למערכת החיסון?
11:30-11:00 השף יניב גור אריה: מחשבות אודות בניין טעמים ושילובם
12:00-11:30 הסופר דרור משעני: על רופאים ובלשים: הולדת הסיפור הבלשי והרפואה המודרנית
12:30-12:00 הפסקה
13:00-12:30 גב' בר נתיב: לצחצח חרבות: לימוד גמרא בחברותא
13:30-13:00 ד"ר אורלי לואיס, האוניברסיטה העברית: מבט היסטורי על סוגי כאב ומשמעותם
14:00-13:30 פרופ' אילון איזנברג, הטכניון: מחשבות אודות כאב
15:00-14:30 פרופ' אירית עקירב, אוניברסיטת חיפה: קנבינואידים כטיפול אפשרי להפרעות סטרס ופוסט-טראומה

בשל המצוקה הקשה של חנייה במתחמי הפקולטה לרפואה ומרכז רפואי רמב"ם, מומלץ מאוד להגיע בתחבורה ציבורית או להחנות במתחמים הסמוכים.

 

הוא היה הכירורג היהודי הראשון בפלשתינה, הראשון שהקים בית חולים פרטי בת"א והיו"ר הראשון של הר"י. ספר חדש שיוצא לאור בימים אלה מלווה את מסעו ותרומתו של ד"ר יהודה לייב פוחובסקי, רופא ציוני חלוץ, ששכל את בנו במלחמת העצמאות.

"... לפנינו ספר שמכוון גבוה, מצליח להעביר הרבה מידע חשוב על תחום שלא מספיק עוסקים בו, אשר נותן טעימה מעבודה טיפולית מרתקת ורגישה של מטפלים שאינם נמנעים מטיפול בחולים שלגביהם נראה שתקווה היא כמעט מילה גסה."

"זוהי סקירה מפורטת ויסודית עד כמה שניתן על תקופה משמעותית בתולדות המחלה והחולים בה בארץ ישראל, ועל אודות האנשים שדאגו להקים בתי מחסה ולטפל בחולים בירושלים ללא הבדלי דת, גזע או מין."

הספר הכתוב בעברית 'ההיסטוריה של הטראומה הנפשית' חושף בפני הקורא את ההתפתחויות ההיסטוריות של מושג ה"טראומה הנפשית" תוך דגש על טראומה צבאית, וכולל התייחסות לטרור, אבל טראומתי ולתהליכים ההיסטוריים המייחדים את ישראל – מלחמות ישראל והניסיון הישראלי להתמודדות עם טרור. 

יום שלישי, 5 בינואר 2021, הפקולטה לרפואה ע"ש רות וברוך רפפורט, הטכניון, חיפה
יום העיון יתקיים השנה באופן מקוון וישודר בערוץ ה-YOUTUBE של הטכניון ובדף ה-FACEBOOK של הפקולטה לרפואה

נצר וטליה דאי חיים את מלחמת יום הכיפורים דרך שני ספרים חדשים שכתבו, ודרך הזכרונות. "הווה נצחי" שלו הוא רומן אוטוביוגרפי על חייל פוסט-טראומטי שהפך לפסיכולוג המטפל בחיילים, "עם בוא הרוח" שלה מספר על פסיכולוגית העוסקת בנשמות אבודות שמתגלגלות מאז בינינו.

הפסיכיאטר שחקר את שדה הקרב: "מכחישי הקורונה מזכירים את השבויים בקונספציה ממלחמת יום כיפור"

... "השימוש במילה הטעונה 'דיסוציאציה' לגבי בעיות קלות הפתיע אותי. ככל שזכרתי מהקריירה הקצרצרה שלי כפסיכולוג, המונח הזה קשור בעיקר לנתקים התוך-נפשיים שגורמות הטראומות האיומות ביותר..." ('פנים רבות לאמת', דני בר-און, 'מוסף הארץ', 11.9.2020)

השבוע הופיע גיליון אוגוסט 2020 (ל"ד:3) של 'שיחות, כתב עת ישראלי לפסיכותרפיה', ובו ביקורת על ספרו של פרופ' אליעזר ויצטום 'ההיסטוריה של הטראומה הנפשית'.

עמוד 1 מתוך 12
© 2021 איתי בחור – הוצאה לאור. כל הזכויות שמורות. הוקם ע"י as2 e-consulting