סל הקניות ריק

מכתבי לקוחות

פרופ' שפרה שורץ, מזכ"ל החברה לתולדות הרפואה בישראל

לכל מאן דבעי, 1.7.09

ברצוני להביע בזאת את הערכתי על עבודתו המקצועית של מר איתי בחור, מו"ל, חוקר וסופר בתחום ההיסטוריה של הרפואה והבריאות בארץ ישראל.
מר איתי בחור, חבר החברה הישראלית להיסטוריה של הרפואה (שהיא איגוד מקצועי פעיל במסגרת ההסתדרות הרפואית הישראלית), הינו מומחה בתחום הוצאת ספרים בהיסטוריה של הרפואה בארץ ישראל, ועד כמה שידוע לי הינו היחיד והמוביל בישראל בתחום זה.

בשנה האחרונה איתי בחור הוציא לאור את האינדקס האנציקלופדי המונומנטלי של פרופ' ניסים לוי הכולל את תולדותיהם של כ-4000 רופאים שפעלו בארץ ישראל עד הקמת המדינה, אינדקס אשר זכה לשבחים רבים ומועמד לפרסים רבים. בנוסף, הוא סיים בימים אלה את עריכתו (ואף מטפל בהוצאתו לאור כספר) של מחקרו של פרופ' אבישי גולץ מבית הספר לרפואה של הטכניון בחיפה בנושא ההיסטוריה של רופאי אף אוזן גרון בארץ ישראל המנדטורית. בנוסף סייע מר בחור לפרופ' גולץ במידע מקצועי במהלך כתיבת הספר והכנתו. כמו כן הוא עצמו כתב והוציא לאור ספר מחקרי העוסק בדר' הלל יפה ("פעמון סדוק") והעלייה הראשונה בזכרון יעקב, וביוזמתו עתיד לצאת לאור בשנה הקרובה המגזין המדעי האינטרנטי של החברה הישראלית להיסטוריה של הרפואה והמדע.

מר בחור פעיל בכינוסים של החברה הישראלית להיסטוריה של הרפואה והינו עמוד התווך של פעילויותיה בתחום הפרסום המדעי ואף, עיצב בנה ומפעיל (בהתנדבות) את פורום האינטרנט של החברה.

באופן אישי ברצוני לציין כי הספרים שהוציא מר בחור בתחום ההיסטוריה של הרפואה הינם באיכות גבוהה ותרומתו לנושא זה בעיקר בתחום ההוצאה לאור הינה רבה ביותר. ללא כל ספק מעורבותו ובקיאותו בנושא היסטוריה של הרפואה בארץ ישראל שהינה ייחודית אצל המו"לים המדעיים המוכרים לי, הינה בעלת חשיבות עליונה לאיכותם של הספרים בנושא זה.

הנני ממליצה אפוא בכל לב על בחירה במר בחור לעריכה ולהוצאה לאור של כל פרסום מדעי והיסטורי בתחום זה בגין כישוריו, ידיעותיו וניסיונו הרב בתחום.

פרופ' שפרה שורץ
החברה הישראלית להיסטוריה של הרפואה והמדע
וכן המרכז לחינוך רפואי
הפקולטה למדעי הבריאות
אוניברסיטת בן גוריון בנגב

© 2021 איתי בחור – הוצאה לאור. כל הזכויות שמורות. הוקם ע"י as2 e-consulting